První trénink F3M/RCAS ve Czech Heaven 2014

Ve dnech 1.5. - 4.5.2014 proběhl ve Czech Heaven první trénink F3M/RCAS. Akce vpodstatě začala už 30.4.2014, kdy jsme na letišti slavili čarodky. Pro tuto příležitost připravili Martinové Pasáčci nádhernou létající čarodějnici.

Tréninku se zúčastnilo celkem 9 pilotů, přičemž každý na letišti strávil alespoň dva dny. Většina pilotů využila nádherné letové počasí, které panovalo ve čtvrtek a v pátek. Na víkend se počasí pokazilo a tak někteří účastníci předčasně odjeli domů.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/tren14_ch1

Protože nové sestavy pro kategorii EAC International (IMAC Unlimited) a EAC National (IMAC Advanced) jsou poměrně hodně náročné, věnovali jsme se intenzívně tréninku a plánovanou "samoobslužnou" soutěž jsme si nechali na další setkání. Ve zvládnutí sestav nám hodně pomáhal nový šéftrenér motorových modelů František Pokorný. Ten nám radil nejen on-line pomocí zvukové aparatury a dálkového mikrofonu, ale i v rámci letových rozborů po ukončení letu.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/tren14a_ch1

Kromě létání a tréninku jsme se také, společně s trenéry, zamýšleli nad budoucností F3M a RCAS. V letošní sezóně budeme na soutěži EAC ve Czech Heaven a na soutěžích EAC v Německu létat (v souladu s pravidly EAC) sestavy IMAC. Na ostatních soutěžích EAC budou pořadatelé vesměs používat starou sestavu F3M a National. Soutěže v ČR budou (když nepočítáme EAC ve CH) pouze dvě - Juřinka, kde se budou pravděpodobně létat  sestavy IMAC a MČR v Kyjově, kde se bude létat v F3M stará sestava podle FAI. Co se týče kategorie RCAS, je výsledkem diskusí přesvědčení, že nejlepším řešením bude návrat ke stavu v roce 2010, a to včetně původní jednoduché sestavy.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/tren14b_ch1

Takže první trénink je za námi. Všichni piloti za tuto poměrně krátkou dobu poskočili v letovém projevu o velký kus dopředu a tak se zdá, že trénink splnil svůj účel. Nezbývá než poděkovat Frantovi Pokornému za cenné rady, Zdeňkovi Šteiglovi za organizaci a posádce Czech Heaven za skvělé zázemí!!!

V článku jsem použil fotky z aparátu Martina Pasáčka a Matěje Šteigla - oběma děkuji!

Laďas