Soutěž v Lipencích 2011

V sobotu 2.7.2011 proběhla druhá soutěž seriálu F3M / RCAS 2011. Soutěže se zúčastnilo 6 pilotů v kategorii F3M a 9 pilotů v kategorii RCAS.

Na pěkně připraveném modelářském letišti v Lipencích u Prahy panovalo velmi větrné a zamračené počasí, avšak navzdory nepříznivé předpovědi alespoň nepršelo.          

V kategorii F3M zvítězil Martin Pasáček, následovaný Tomášem Kukačkou a Jirkou Mikeskou. Velmi dobře si vedl také Matěj Šteigl a Honza Hofman. O vyrovnanosti špičky svědčí i to, že první 4 soutěžící skončili s bodovým rozdílem menším, než 100 bodů na vítěze. Dan Krob, který současně zastával funkci hlavního pořadatele soutěže, obsadil 6. místo.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/lipence11a

V kategorii RCAS se soutěže zúčastnilo několik nových tváří – Marek Plichta, Jaroslav Karban, Roman Stolejda a David Buček. Při neúčasti Jirky Hrona se kluci důstojně popasovali o přední umístění. Nakonec zvítězil Marek Plichta, který jako pilot F3A určitě má potenciál velmi rychle přejít do náročnější kategorie F3M. Druhé místo obsadil Martin Kukačka a třetí místo Jaroslav Karban.  Nejlepší Freestyle sestavu v kategorii RCAS předvedl Marek Plichta, následovaný Kubou Nečesánkem.

Výsledovky vč. známek od jednotlivých bodovačů jsou k dispozici zde: výsledky F3M, výsledky RCAS.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/lipence11b

Všichni piloti, kteří zvládli létání ve větrném počasí, zaslouží obdiv, stejně jako bodovači, pomocníci, všichni pořadatelé a z nich jmenovitě zejména Dan Krob a Zdeněk Šteigl.

Fotogalerii na webu F3M.cz si můžete prohlédnout ZDE.

Fotogalerii na webu Toma Kukačky si můžete prohlédnout ZDE.

Videa na webu Toma Kukačky si můžete prohlédnout ZDE.