Finále EAC 2011 MFC - Lahr bei Baden Straßburg Německo

Tak je to tady! Po řadě letošních úspěchů našich pilotů na soutěžích EAC dokázali kluci zabojovat i ve finálové soutěži na pomezí Německa a Francie a odvézt si z té dálky tituly nejcennější!

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/final_eac11b

Martin Pasáček potvrdil svou formu a přesvědčivým vítězstvím ve finálové soutěži EAC se stal mistrem Německa a celkovým vítězem Evropského poháru akrobatů v kategorii National. Aby té radosti nebylo dost, tak Honza Hofman se druhým místem ve finálové soutěži EAC stal vícemistrem Německa a celkovým vícemistrem Evropského poháru akrobatů v kategorii National. V kategorii International se v konkurenci 19-ti těch nejlepších akrobatů Evropy umístil ve finálové soutěži EAC Matěj Šteigl na krásném 8. místě a ten samý post obsadil i celkově v hodnocení Evropského poháru. Pokud se podíváte do výsledkové listiny kategorie International, určitě vás na první pohled upoutá Matesova tisícovka z volné sestavy - Mates měl lépe hodnocenou volnou sestavu než taková esa, jako je třeba Martin Brandmüller, nebo Werner Kohlberger!!! Kuba Nečesánek, který se letos účastnil EAC poprvé, dosáhl se ziskem bodů za 8. místo ve finálové soutěži EAC na 4. místo celkově v kategorii National. Pokud to shrnu, tak celkově v kategorii National 1., 2. a 4. místo, celkově v kategorii International 8. místo - to je opravdu nevídaný úspěch, na který může být náš trenér Zdeněk Šteigl a v neposlední řadě i my všichni právem hrdi!!!

Co k tomu dodat? Z fotek v následující fotogalerii je zřejmé, že si to kluci, včetně jejich obětavých doprovodů, užili a osobně si dokážu i barvitě představit, jaký rachot se asi ozýval při závěrečných freestyle :-)

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/final_eac11a

Ještě malé shrnutí:

Kategorie International (celkem 19 pilotů):

1. místo -  Alexander Balzer (AUT), 2. místo - Patrick Drack (SUI), 3. místo - Brice Jacquemin (BEL), 8. místo Matěj Šteigl (CZE)

Kategorie National (celkem 10 pilotů):

1. místo - Martin Pasáček (CZE), 2. místo Jan Hofman (CZE), 3. místo Hans Mievis (BEL), 8. místo Jakub Nečesánek (CZE)

Celkově EAC National:  

1. místo - Martin Pasáček (CZE), 2. místo Jan Hofman (CZE), 3. místo Hans Mievis (BEL), 4. místo Jakub Nečesánek (CZE)

Výsledková listina National je ZDE, výsledková listina International je ZDE. Výsledkové listiny vč. celkových výsledků EAC jsou rovněž ke stažení na webu Deutscher Modellflieger Verband.

Rád bych ještě zmínil malou drobnost a to sice, že dva ze 4 úspěšných našich pilotů použili ve freestyle pixlu na konfety z dílů, které vznikly na mém CNC stroji a dále také to, že pokud by někdo ze čtenářů chtěl vlastnit špičkový soutěžní YAK 55 vícemistra Německa a Evropy, určitě by ho neměl nechat v klidu následující inzerát :-))) 

Komentář k výkonům svých svěřenců od trenéra F3M si můžete přečíst ZDE.

Pro F3M.cz sepsal Laďas

Použité fotky jsou z aparátu Martina Pasáčka.