MČR F3M 2011 a soutěž RCAS v Czech Heaven

Tak druhé mistrovství obřích akrobatů F3M je za námi. Nebudu se pouštět do jeho hodnocení, přejdu rovnou k informacím:

Soutěž by se neuskutečnila bez podpory následujících firem - PENTA trading s.r.o., Krill Model, NÁSTROJE CZ s.r.o., T-PROJECT GROUP, spol. s r.o., EVECO Brno, s.r.o., BKA s.r.o., ENEPO.eu s.r.o.

Soutěž proběhla v areálu Czech Heaven v Budkovicích u Ivančic ve dnech 24. – 25.9.2011 a pořádal ji RC model klub Brno. Protože jedním z pomyslných sponzorů byl i Svatý Petr, bylo neskutečně krásné, slunečné počasí, v sobotu bezvětří, v neděli pouze mírný SV vítr do cca 3 m/s. Soutěže se zúčastnilo celkem 19 pilotů (8 v kategorii F3M, 11 v kategorii RCAS).

Fotogalerii ze soutěže si můžete prohlédnout ZDE.  Zajímavá videa volných sestav a fotogalerii z MČR F3M 2011 si můžete prohlédnout na webu Tomáše a Martina Kukačky. Další fotogalerii si můžete prohlédnout také na stránkách LMK Babice.

 A zde si můžete prohlédnout krásně sestříhané video od Tomáše Kukačky:

V kategorii F3M se podařilo odlétat kompletní 2 kola – 2 povinné, 2 tajné a 2 volné sestavy. Staronovým mistrem České republiky v kategorii F3M se stal Daniel Hrachovec. Vícemistrem se stal Marek Plichta, druhým vícemistrem Tomáš Kukačka. Pořadí na dalších místech je: 4. Martin Pasáček, 5. Matěj Šteigl, 6. Jan Hofman, 7. Daniel Krob, 8. Vladimír Ochotný.

Kompletní výsledkovou listinu se známkami bodovačů si můžete prohlédnout ZDE.

Tajné sestavy z MČR 2011 si můžete prohlédnout ZDE (1. tajná) a ZDE (2. tajná).

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/mcr11

Než vás seznámím s výsledky vložené soutěže kategorie RCAS, rád bych předem upozornil na chybu, která se stala ve vyhodnocování povinných sestav právě kategorie RCAS. Tím, že jsme umožnili pilotům využít pěkného počasí a zalétat si 4 kola, jsme se současně dostali do stavu, kdy jsme museli narychlo řešit otázku principu škrtání výsledků a související úpravu výpočtových tabulek, které jsou standardně připravené pouze na 3 kola. A práce kvapná... Prostě došlo k chybě, která na první pohled nebyla ani při kontrolách vidět (do funkce, která škrtá nejhorší výsledek ze 4 kol, vstupovaly za 4. kolo pouze surové body, nikoliv přepočítaný normalizovaný výsledek).  Při minimálních bodových rozdílech pilotů na špičce této úlohy (mezi prvním a třetím je rozdíl pouhých 5-ti bodů!!!) tato chyba ovlivnila pořadí. Správné pořadí v kategorii RCAS – povinné sestavy je po opravě následující:

1. Jaroslav Karban, 2. Jakub Nečesánek, 3. Michal Krůza, 4. Filip Byrtus, 5. Jiří Hron, 6. Martin Kukačka, 7. Kamil Škareda, 8. Aleš Myškeřík, 9. Jakub Kejduš, 10. David Buček, 11. Roman Stolejda

V kategorii RCAS – volné sestavy je pořadí:  1. Jakub Nečesánek, 2. Jaroslav Karban, 3. David Buček, 4. Martin Kukačka.

Kompletní výsledkové listiny se známkami bodovačů jsou zde: RCAS – povinné sestavy, RCAS – volné sestavy.

Moc se za nedopatření omlouváme.

Na závěr bych rád poděkoval všem sponzorům za podporu, správcům areálu Czech Heaven za vytvoření příjemného prostředí a výbornou péči o naše žaludky, všem, kteří pomohli s organizací a v nepolední řadě také pilotům a jejich doprovodům, že přijeli polétat a pobýt.

 Laďas