MČR v halovém létání 2012

Dne 11.2.2012 se konalo v Praze, v hale na Zeleném pruhu, mistrovství České republiky v halovém létání. Asi Vás napadne, proč o tom píšu na webu věnovaném obřím akrobatům... Tak je to především tím, že letošní haloletecké mistrovství republiky suverénně ovládli piloti obřích akrobatů F3M a RCAS!

Marek Plichta se stal mistrem České Republiky v kategoriích F3P - průběžka, F6B - aeromuzikál a RCHP - pylony. Jakub Nečesánek se stal mistrem České Republiky v kategorii RCEA a obsadil 2. místo v kategorii RCHP a 3. místo v kategorii F6B. Výsledkovou listinu z mistrovství si můžete prohlédnout ZDE (PDF, 334 kB).

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/hal12a

Ukazuje se, že velmi dobří piloti obřích akrobatů dokážou velmi dobře zalétat i v hale a také obráceně, že halové létání je skvělou přípravou na soutěže přesné akrobacie venku. Vláďovi a Markovi Plichtovi současně patří dík za přesnoletecké trenérské působení na Kubu Nečesánka, který udělal letos v hale obrovský krok kupředu.

A v neposlední řadě – další skvělý pilot F3M Honza Hofman a jeho firma CraftEPP vyrábí vylehčené halové modely Spark (vážící k letu pouze kolem 90g!!!), bez kterých by to kluci měli doslova o něco těžší :D  A když ještě vzpomenu, že tvary halového Sparka vychází ze Sparka F3A, kterého nevyrábí nikdo jiný, než firma Krill Model, je vidět, že o správnosti umístění tohoto článku nemůže být pochyb...

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/hal12b

Tak třeba se nás sejde na halových soutěžích v Třebíči a Chlumci nad Cidlinou ještě hojnější počet!