Soutěže F3M/RCAS v ČR, aneb jaká byla sezóna 2012

Zahájení domácí sezóny bylo podřízeno termínům soutěží v zahraničí a tak po školení juniorů ve dnech 4.-8.5.2012 následovala první soutěž až v červenci.

Soutěž F3M/RCAS na Juřince

Tradiční soutěž pořádal LMK Zubří dne 21.7.2012. Kromě známých pilotů se soutěže v kategorii RCAS zúčastnily dvě nové tváře – Lukáš Židáček a Jaroslav Návoj. Celkem v kategorii RCAS létali 4 piloti, v kategorii F3M 6 pilotů. Hodně se mi líbil Aleš Myškeřík, který se svou nádhernou novou Extrou 330 SC s motorem DA-200 létal poprvé v kategorii F3M.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/jurinka12a

Po ranní přeháňce se počasí umoudřilo a nakonec se podařilo odlétat dvě povinné, jedna tajná a jedna volná sestava. Soutěž byla velmi dobře připravena a je potřeba poděkovat pořadatelům za skvělou práci. Pořadí v kategorii F3M: Marek Plichta, Martin Brandmüller, Tomáš Kukačka. Výsledková listina je k dispozici ZDE. Pořadí v kategorii RCAS: Filip Byrtus, Martin Kukačka, Lukáš Židáček. Výsledková listina je k dispozici ZDE.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/jurinka12b

Soutěž F3M/RCAS v Krnově

Hned v úvodu musím napsat, že krnovští pod vedením Jirky Navrátila udělali pro uspořádání své soutěže obřích akrobatů neskutečné množství práce. Jirka Navrátil přijel promluvit s piloty na školení Juniorů i na Juřinku, letiště v Krnově bylo perfektně připravené, na piloty čekaly krásné ceny, přišlo dost diváků a v neposlední řadě i vyšlo počasí. Přesto do Krnova dne 28.7.2012 přijeli pouze čtyři piloti... Ponechám to na svědomí všech, kteří slíbili přijet a nakonec zůstali doma, ale je potřeba si uvědomit, že jsme tak přišli o potenciálního pořadatele soutěží v dalších létech. Velké poděkování patří LMK Krnov za úsilí, které věnovali přípravě i průběhu celé soutěže.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/krnov12

Protože mi nebylo po týdnu pracovního vypětí s nedostatkem spánku dobře, nedolétal jsem ani první povinnou a tak celou soutěž absolvovali pouze tři piloti, kteří skončili v následujícím pořadí: Marek Plichta, Jakub Nečesánek, Jan Hofman. Odlétaly se 2 povinné, 2 tajné a 1 volná sestava. Výsledková listina je k dispozici ZDE.

Mezinárodní soutěž F3M  "F3M Aerobatic Cup Brno"

Soutěž, zařazenou do seriálu EUROPEAN ACRO CUP, pořádal RC model klub Brno v areálu Czech Heaven ve dnech 11.-12.8.2012. Soutěže se zúčastnilo 7 pilotů v kategorii International a 5 soutěžících v kategorii National. Čtyři piloti dorazili ze sousedního Rakouska. Nepřijeli přihlášení soutěžící z Francie a Polska, vesměs kvůli haváriím svých modelů při tréninku.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/brno12a

V kategorii International zvítězil Wolfgang Krahofer, druhý skončil Martin Brandmüller, třetí Werner Kohlberger, všichni z Rakouska. Velmi dobře létal náš Tomáš Kukačka (4. místo) a Matěj Šteigl (6. místo). V kategorii National skončili piloti v následujícím pořadí: Marek Plichta, Jakub Nečesánek, Filip Byrtus. Výsledková listina je k dispozici ZDE.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/brno12b

Soutěž F3M/RCAS v Kyjově

Tradiční, pěkně zorganizovaná soutěž v Kyjově byla, stejně jako v minulých létech, obohacená o možnost přespat do neděle a zúčastnit se Kyjovského polétání. Večer bylo připraveno skvělé občerstvení v podobě pečeného čuníka a dále ochutnávka vín z vinařství Štěpána Maňáka a koncert Dana Kroba a jeho skupiny.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/kyjov12a

Ale vraťme se k průběhu soutěže, která byla zahájena ráno v sobotu 8.9.2012. Soutěže se zúčastnili 4 soutěžící v kategorii F3M a 3 soutěžící v kategorii RCAS. Mezinárodní punc soutěži vtiskla účast Adama Weinzettla ze Slovenska. Za perfektního počasí se odlétaly dvě povinné, dvě tajné a jedna volná sestava.

Poprvé jsme měli možnost vidět létat soutěžní stroj F3M se čtyřtaktním motorem. Martin Pasáček nastoupil do soutěže se svým novým modelem Extra 330 SC 35% s motorem Valach Motors 120 B2-4T. Moc pěkné!!!

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/kyjov12b

Pořadí v kategorii F3M: Marek Plichta, Jakub Nečesánek, Martin Pasáček. Výsledková listina je k dispozici ZDE. Pořadí v kategorii RCAS: Filip Byrtus, Adam Weinzettl, Jiří Hron. Výsledková listina je k dispozici ZDE. Ceny vítězům předával starosta města Kyjova František Lukl za pomoci krojovaných dětí. Velký dík za uspořádání soutěže patří LMK Kyjov pod vedením Emila Nečesánka.

MČR F3M a vložená soutěž RCAS v Miskovicích

Z důvodu malého počtu přihlášených pilotů v kategorii RCAS byla soutěž RCAS zrušena. Tak nezbývalo Filipovi Byrtusovi a Martinovi Kukačkovi nic jiného, než rozšířit počet soutěžících kategorie F3M na celkový počet 8. A musím říct, že se s tím oba poprali moc dobře!

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/miskovice12a

Ráno byla soutěž zahájena se značným zpožděním, přestože předpověď počasí slibovala dešťové přeháňky a bylo jasné, že co se neodlétá do brzkého odpoledne, to už se pravděpodobně neodlétá. I přes malý počet soutěžících se tak odlétaly pouze dvě povinné, jedna tajná a jedna volná sestava. Protože pořadatel nezajistil ozvučení plochy pro volné sestavy, musela se nakonec hudba pro freestyle přehrávat po opravdu velké improvizaci na obyčejné minivěži s rádiem. Hudbu s bídou slyšel pilot, o něco hůře bodovači a diváci vůbec.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://f3m.cz/images/miskovice12b

Pořadí v kategorii F3M: Marek Plichta, Tomáš Kukačka, Jakub Nečesánek. Výsledková listina je k dispozici ZDE.

Závěr

Co napsat závěrem? Mám trošku smíšené pocity a tak nechám hodnocení sezóny na trenérovi Emilovi Nečesánkovi, který zorganizoval v termínu 17.11.2012 v areálu Czech Heaven schůzku pilotů, bodovačů, příznivců F3M/RCAS a trenéra. Věřím, že se tam sejdeme v hojném počtu a že proběhne užitečná diskuse.

Trenér F3M/RCAS provedl vyhodnocení seriálu soutěží F3M/RCAS ČR 2012 - klikni pro stažení ZDE. Současně byl sestaven i žebříček v kategorii F3M a bylo navrženo reprezentační družstvo - klikni pro stažení ZDE.

O úspěšném působení našich pilotů na soutěžích EAC si budete moci brzy přečíst ve článcích od Vládi Plichty.

Pro F3M.cz sepsal Laďas