Něco o anketách k datu 26.6.2013

Tak jsem dal na web novou anketu, kde se můžeme společně zamýšlet nad ideální velikostí soutěžních strojů F3M. Konkrétně by mne třeba zajímalo, jestli si myslíte, že je nutné mít dva modely - pro přesnou a freestyle, případně jestli považujete určitou velikost modelu za lepší pro přesnou a jinou pro freestyle a jestli se dá určitá velikost modelu považovat za univerzální. Zvláštní pozornost si určitě zaslouží i dvojplošníky.

Ještě k těm předchozím anketám...

Výsledek ankety "V sezóně 2013 chci létat:" určitě odráží současnou situaci v F3M/RCAS u nás. Nastavil jsem v anketě nejdelší možný časový interval, po který nelze znovu hlasovat, přesto někteří z Vás určitě hlasovali 2x, možná i víckrát. Jak jinak si vysvětlit skutečnost, že volba "jen EAC International" byla zadána 62x (International léta u nás maximálně 6-7 lidí, v Evropě cca 50). Z výsledku je ale vcelku zřejmé, že jste většinou znechuceni situací u nás a chcete se zaměřit více na soutěže mimo ČR.

Anketa "Jakou preferujete značku modelářských motorů?" má na první pohled ještě podivnější výsledek. Anketu vyhrála suverénně domácí značka MVVS. Částečně je to důsledek toho, že nová MVVS 175 je opravdu vynikající motor, se kterým létá řada špičkových pilotů, částečně také proto, že určitě hlasovala spousta domácích modelářů, kteří používají i starší malé motory a elektromotory MVVS. A pak také určitě řada z Vás hlasovala opakovaně. Každopádně si MVVS zaslouží pozornost, protože kromě MVVS 175 je zajímavé i nové provedení motoru MVVS 116 a nový čtyřválec MVVS 190.

  • anketa_motory
  • anketa_sezona13