Podzimní schůzka pilotů a příznivců kategorie F3M/RCAS 2018

26.10.2018 proběhla podzimní schůzka pilotů a příznivců kategorie F3M/RCAS. Organizátorem akce byl Laďas Ochotný se svojí přítelkyní Dášou a bylo to opravdu podařené. Za všechny zúčastněné moc děkujeme a udělujeme 1*! Oficiální část programu řídil trenér F3M/RCAS Zdeněk Šteigl. Témata byla následující:

 1. Návrh na změnu dosavadních neoficiálních pravidel RCAS na Národní pravidla s platností od 1.1.2019 s cílem umožnit pořádat mistrovské soutěže a rozšířit kategorie na obvyklý scénář IMAC, tj. BASIC – SPORTSMAN – INTERMEDIATE – ADVANCED.
 2. Seznámení se snahou podkomise FAI F3M, co nejvíce přiblížit F3M ke scénáři IMAC Unlimited. Pokud se změny podaří protlačit na dubnovém plénu FAI, mohla by pravidla platit od 1.1. 2020
 3. Diskuze nad soutěžemi v roce 2019. Zde je předpoklad:
 • Soustředění a soutěž s důrazem na školení bodovačů Hodonín (26.-28.4.2019)
 • IMAC Open Czech Vl. Plichta Milovice???? (červen 2019)
 • MČR F3M/RCAS Holešov (2.-4.8.2019)
 • ZDZ Open F3M/RCAS ???

S dobrým nápadem přišli kluci Hnilicové a tím je uspořádání jarního soustředění v podobném scénáři jako letošní v Březí, ale s důrazem na praktické proškolování nových bodovačů, kteří sice mají oprávnění bodovat, ale mají nulové zkušenosti. Patronát nad organizací si bere Zdeněk Šteigl.

 1. Žebříček pilotů 2018 (ke stažení ve formátu PDF pro kategorii RCAS Basic, RCAS Intermediate, F3M)
 2. Podpora naší kategorie SMČR v osobě místopředsedy Ing. Petra Cejnara
 3. Úkol trenéra pohlídat registraci na IMAC Open Italia

A teď pod čarou co se už podařilo. Národní pravidla RCAS jsou schválena a od 1.1.2019 jsou platná v plném rozsahu předloženém trenérem F3M/RCAS. Čistopis pravidel zveřejním, jak jen to půjde. Zároveň jsem provedl registraci naší země v IMAC USA a teď aktuálně čekám na pokyny, jak hromadně registrovat všechny z vás, kdo budete mít zájem. Už teď máme právo nejpozději 1 měsíc před plánovanou soutěží žádat o tajné sestavy a zároveň máme povinnost začít používat oficiální IMAC Score SW na výpočet výsledků. Vše se poté bude započítávat do celosvětového žebříčku IMAC. Tímto asi tušíte, že je zde určitý odklon od EAC a plná akceptace organizace IMAC. My nadále zůstáváme pod svazem SMČR. Jednak pravidla jsou nyní defacto totožná s IMAC a prezident IMAC Europe Manrico Mincuzzi mě tento krok schválil a v neposlední řadě můžeme využít podpory SMČR. Aktuálně jsem dohodnul velmi lukrativní podporu pro kategorii Žáci. Aktuálně se týká Radka Ráji.

 • DSC_0506
 • DSC_0522r
 • DSC_0525
Tímto byla oficiální část ukončena a v rámci řádného programu proběhla velmi zajímavá ukázka, resp. Degustace vín v podání someliéra Laďase Ochotného a jeho přítelkyně. Poté již volná zábava do ranních hodin….. Děkuji všem za účast a neshledanou v roce 2019!
Zdeněk Šteigl